Sosyal Ağ Pazarlaması nedir?

Network marketing olarak da bilinen Sosyal ağ pazarlaması özellikle internet kullanımının yaygınlaşmasıyla beraber son derece popüler hale gelen bir iş olmuştur.

Sosyal Ağ pazarlaması hakkında bilmeniz gereken en önemli husus bu yöntemin ülkemizde geçmiş dönemlerde birçok girişimcinin başını yakan saadet zinciri, titan gibi piramit yapılarla ilgili olmamasıdır. sosyal ağ pazarlaması tamamen yasal olan ve bu işe gereken özen ve zaman ayrıldığında girişimcilere son derece iyi getiriler sunan bir iştir.

Sosyal Ağ Pazarlamasının Gelişimi

Network marketing, insanlara ihtiyaç duydukları sektörlerde adil bir fiyata gerçek ve meşru ürünler sağlamaya dayanır. Tamamen yasal ve meşru bir iştir.

Sosyal Ağ pazarlaması henüz emekleme dönemindeyken insanların oluşturdukları ağların içinden beklentileri olan kişilere perakendecilik ve sponsorluk sağlaması anlamına geliyordu. Bugün gelişen internet teknolojilerinin hemen herkese sunduğu iletişim olanakları sayesinde konferans görüşmeleri ve diğer uzun mesafeli sponsorluk tekniklerini kullanarak ağlarını genişletmek için daha fazla pazarlama tekniği kullanılmaktadır.

Sosyal Ağ Pazarlamasında Başarı Şansa Bağlı Değildir

Aslında oldukça basit olan network marketing sistemini kullanarak kısa zamanda büyük gelir elde eden kimselere rastlamak mümkün. Bu kişilerin ağ pazarlaması sayesinde elde ettikleri başarı aslına bakacak olursanız şansa dayanmaz.

Bu işte başarıya ulaşmak için sahip olduğunuz network ağındaki kişilere uygun pazarlama teknikleri geliştirmek, onların ihtiyaçlarını anlamak kısaca kurumsal bir şirketin pazarlama müdürü gibi hareket etmeniz gerekir. Tek farkla ki; ağ pazarlamasında çalışma saatlerinizi kendiniz belirler ve kendi işinizin patronu gibi hareket etme şansına sahip olursunuz.

 

Püf Noktalar 

Sosyal Ağ pazarlaması hakkında asıl önemli olan şudur; network marketing işinde doğru stratejiler geliştirildiği takdirde kazanç anlamında kaldıraç görevi görür. Bu işe ayırdığınız zamanı artırabilir ve diğer insanlara sponsorluk yaparak ve onların çabalarına küçük bir gelir kazandırarak kendiniz de azımsanmayacak kazançlar sağlayabilirsiniz. Örneğin, bir ağ pazarlama işini oluşturan en başarılı insanlar bunu organize bir yöntemle yapar. Her hafta birkaç saat çalışarak uzun vadeli iş büyümeleri için doğru kişilerle bağlantı kurmak adına stratejiler geliştirirler. Daha sonra diğer insanlara sponsor olurlar ve bu kişilere şirket ürünlerini nasıl satabileceklerini öğretirler. Böylece hem network ağlarını geliştirmiş hem de gelirlerini arttırmış olurlar.

Başkalarına sponsor olmak için kişisel olarak sponsor olduğunuz kişilere yardımcı olarak, gelirinizi arttırmanız mümkündür. Bu süreç devam ettikçe, işinize gelen yüzlerce hatta binlerce kişinin yol açabileceği bileşik büyüme yaratırsınız. Başkalarının başarılı olmasına yardım ederek ve tüm çabalarından bir gelir elde ederek network marketing ağınızı da güçlendirirsiniz.

Sosyal Ağ pazarlaması işinde büyümek için büyük sermayeye ihtiyaç duyulmaz. Herhangi bir asgari kota, özel eğitim ya da beceri gerektirmez. Küçük maliyetlere yapılabilen ağ pazarlaması, kendi işinize sahip olmanın getirdiği birçok avantajdan yararlanmanızı sağlar. Aynı zamanda bu iş sayesinde, arkadaş çevrenizi önemli ölçüde arttırabilecek, seyahat etmenin ve eğlenmenin yanı sıra ekstra gelir sağlayabilecek yaşam tarzının keyfini çıkarmanızı sağlayabilirsiniz.

 

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.