Kendinizi Motive Etmenin 4 Yolu

İş yaşamı, çıkışları kadar inişleri de olan sürekli değişim gösteren bir yoldur. Bir zaman her şey yolunda giderken başka bir zaman da her şey kolayca tepetaklak olabilir.

Her iki durumda da motivasyonunuzun iyi olması, işinizin başarılı bir şekilde büyümesi için önemli bir etmendir. Unutmayın ki, motivasyon çalışma ve başarı denkleminde önemli bir parçadır.

Zamanımızın yüzde 100’de motive olmayı istemek gerçekçi bir beklenti değildir. Ancak işinizde gelişmenizi ve büyümenizi sağlayacak motivasyon stratejilerini uygulamak, sizi daha iyi hissettirdiği gibi başarı yolunda büyük adımlar atmanızı da sağlayacaktır.

İşinizi yaparken kendinizi motive etmenizi sağlayacak 4 önemli maddeye kısaca göz atalım;

Kendinize Zaman Ayırın

Çok yoğun iş ortamı içerisinde çalışırken kendinizi unutmak çok kolaydır. Sürekli çalışma temposu bir zaman sonra sevdiğiniz işinizden bile nefret etmenize neden olabilir. Çünkü yoğun iş yaşamı hayat ritminizi kolayca bozabilir. Motive olmanız açışınızdan kendinize ayıracağınız molalar, yeniden enerji depolamanız için çok gereklidir.

Kendinize ayıracağınız bu iş dışı saatlerde sadece ve sadece kendinize yönelik faaliyetler içerisinde olun. Bir masaj, bir yürüyüş ya da tiyatro gibi kendinizle kalacağınız veya arkadaşlarınızla geçireceğiniz zamanlar yaratın. İşten sıyrıldığınız bu saatler kendinizi yeniden iş için şarj etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bu molalar sizin hayatınıza denge de getirecektir.

Yeni Bağlantılar Kurun

Kendi başınıza bir iş kurabilirsiniz.  Ancak tek başınıza bu işi belli bir noktaya getirebilirsiniz. Unutmayın ki, doğru bağlantılar sizin hem sosyal hem de iş yaşamında ilerlemenizi sağlayan güçlü bir etmendir.

Diğer insanlarla deneyim paylaşımı size iyi bir motivasyon aracı olacaktır. Bu şekilde hem yeni bağlantılar kurar hem de bilgi ve deneyimlerden faydalanırsınız. Girişimcilik yolunda size yardımcı olacak girişimciler ile tanışın ve bağlantı kurun.

Kendinize İlham Sağlayacak Kaynaklar Bulun

Hiç kimse zamanın hepsinde yüzde 100’de tam motivasyonlu olamaz. Ancak doğru ilham kaynakları ile kendinizi motive edebilirsiniz. Seyredeceğiniz videoların, okuyacağınız makalelerin veya başka sanal içeriklerin ile sizi nasıl motive ettiğine şaşırabilirsiniz.

Büyük girişimcilerin işlerini yaparken, onları harekete nelerin geçirdiği konusunda yazılar okuyun, konuşmaları dinleyin. Basit bir videonun veya makalenin zihninizde hangi kapıları açacağını tahmin bile edemezsiniz.

İşinizden Daha Büyük Bir Misyona Sahip Olun

Başarılı işletmelere baktığınızda, hepsinin ortak noktası iyi bir misyon ve vizyon etrafında inşa edilmiş olmalarıdır. İşinizi sadece para kazanmak dışında daha büyük bir fikir etrafında inşa edin.

Rüyalarınızı gerçekleştirecek bir misyon, sizi motive edecek önemli bir amaç olacaktır. İşinizi yaparken ki eylemlerinizi şekillendiren değerlerinizi belirleyin ve bu değerlere sadık kalın.

Her zaman da zor zamanlarınızda sizi motive edecek yollara aramaya devam edin. Bu dört ipucunu kullanarak içinizdeki motivasyonu harekete geçirin ve harika şeyler yapmak için bu motivasyonu kullanın.

 

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.