Anasayfa / Dijital Pazarlama / Dijital Pazarlama Dünyasına Giriş

Dijital Pazarlama Dünyasına Giriş

İçinde bulunduğumuz son çeyrek asırda dünya ile birlikte ülkemiz büyük bir değişime şahit oluyor.  Bu değişimin adı ise “Dijitalleşme”. Bu değişim süreciyle doğrudan bağlantılı olarak iş hayatında ve pazarlama teknikleriyle ilgili bir takım köklü değişiklikler yaşamaya başladık. İnternet, sosyal medya kanalları, E-ticaret siteleri vb. dijital araçlarla yapılan bu yeni satış tekniğinin adı ise Dijital pazarlama.

Ceplerimize kadar giren dijital dünyanın günlük yaşantımızdaki yerini hepimiz biliyoruz artık,  dijital dönüşüm-değişim hayatımıza fazlasıyla entegre olmuş haldeyken birçok alışkanlığımızın da değişmesi kaçınılmaz olmuştur. Örnek vermek gerekirse 2013 – 2017 yılları arasında Türkiye’de internet üzerinden yapılan alışveriş oranındaki üç haneli rakamlarla ifade edilen artış her şeyi gözler önüne seriyor.

 

Bu yazımda, Dijital pazarlamayla ilgili kısa bir özet bilgi verdim. Yazı dizisi olarak “Dijital Pazarlama” ile ilgili bilgi ve birikimlerimi paylaşmaya devam edeceğim. Yazı dizisinin devamını aşağıdaki kutucuktan takip edebilirsiniz.

Yazı disinin devamı henüz yayınlanmadı.

 

Hakkında Ihsan Hamza Altuntas

İlginizi Çekebilir

İçerik Stratejisi Oluşturmak

İçerik Stratejisi Nasıl Hazırlanır? İçerik stratejisi herhangi bir marka, firma ya da şirket için çok …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Tema indir